LED apšvietimas, arba istorija visai paprasta

Jei nesat elektros inžinerijos profesorius, ekspertas koks kitas šviesos greičiu lekiantis superherojus, priminsiu jums, kad paprasta kaitrinės lemputės dažniausiai šviečia iki 1 000 val. Elektros energiją taupanti- 5 000 valandų, o fantastinė ( kaip aš ją vadinu) net iki 60 000 val. Tai tik keletas trukmės kriterijų, jei jums valandos svarbiausios. Vis tik mano trumpoje istorijoje sužinosite daugiau apie LED lemputes ir apšvietimą, kuris net 10 kartų taupesnis už įprastą. Žinoma pastarasis variantas nėra pigiausias, nes kokybė ir garantas turi savus įkainius. Kokybiški šviesos diodai gaminami atidžiai ir tik su brangiomis technologijoms. Jei būčiau LED ekspertė ir fizikos mokslų daktarę ką jums patarčiau ir kokias istorijas pasakočiau?

Ar verta pirkti karvę kai gali gauti pieno „nemokamai“?

Ar šis palyginimas adekvatus? Kam pirkti brangią LED lemputę, kai taupios lemputė tokios pigios. Mano atsakymas LED apšvietimas vertas rizikos. Brangūs LED šviestuvai tėra išgalvotas mitas. Kaina nėra tokia ir didelė. Kodėl? Paprasčiausiai pabandykite apskaičiuoti. Tokios lemputės dega ilgiau, o visą tą laiką jau būtumėt pakeitę daugiau nei 10-imt įprastų kaitrinių lempučių. Taigi LED lemputės yra taupios ir ekonomiškos. Galima atlikti tam tikrus statistinius palyginimus , kad įsitikintumėt LED lempučių naudingumu. Nereikia toli dairytis, kad pamatytume kaip dažnas paprastų lempučių keitimas padidina įmonių kaštus. Taigi įmonėse, biuruose geriausia naudoti LED lemputes arba pirki karvę, kuri ilgam duos pieno.

LED apšvietimas ir esminiai LED šviestuvo pasirinkimo kriterijai

Skirtingi šviesos diodai, kurie naudojami LED lempučių gamyboje, turi atitikti kokybinius parametrus. Lietuvos apšvietimo rinkoje galite rinktis skirtingus LED šviestuvus. Nors iš pirmo žvilgsnio visos lemputės vienodos, specialistai mato skirtumus net plika akimi. Venkite pigių šviestuvų, kurie buvo importuoti į Lietuvą iš pigiai gaminančių Azijos šalių. Taigi geriau rinktis patikimų gamintojų šviestuvus. Net ir Lietuvoje galime aptikti profesionalių gamintojų, nes mes nesame tik apšvietimo prietaisų tarpininkai. Lokalūs sprendimai kartais daug kokybiškesni nei svetimų šalių šviestuvų importas. Savos šalies profesionalai gali patarti ir pasiūlyti netradicinius, dizaineriškus šviestuvų sprendimus.

Ir vėl prie šviesos diodų

Kaip jau minėjome LED apšvietimas remiasi kokybiškų diodų gamyba. Juos išgauti nėra lengva, o tuo labiau pigu, nes pats technologinis procesas yra ilga ir brangus. Jei vietiniai šviestuvų gamintojai nesiima šios diodų išgavimo proceso, jie gali būti gaunami iš profesionalių, užsienio gamintojų. Svarbu įsitikinti, koks bus šviesos srauto efektyvumas, kiek laiko švies ir kaip intensyviai. Šiuo metu galima reguliuoti šviesos srautą ir intensyvumo lygį. Jums tereikia pakeisti įprastus jungiklius į sukiojamus.Taigi šviesą reguliuosite taip pat kaip ir garsą.

Kodėl sensorinis LED apšvietimas toks svarbus?

Uždarose patalpose dirbtinis apšvietimas būtinas, ypatingas tamsiuoju paros metu. Jei nusprendėt pasivaikščioti naktį po namus, bet nerandat jungiklių, geriausias sprendimas, šviestuvai su judesio bei laiko davikliais. Vos tik apsirodysite kambaryje tamsiu paros metus, šviesa pati įsijungs. Specialios programos leidžia nuotoliniu būdu reguliuoti šviesos intensyvumą arba jį visiškai išjungti. Turbūt jau girdėjote istorijas apie apšvietimą, kuris įsijungia suplojus rankomis. Yra ir apšvietimas, kurį galite iššauti balsu. Jei norite gyventi šviesiai, bet taupiai naudokitės LED sprendimais (ligh/econimic/decision). Šviesus, ekonomiškas sprendimas tikrai atsipirks. Lumos solem ir Lumos maxima, kurį burtažodį pasirinksite Jūs? Aš visados tik už ekonominius sprendimus. O Jūs?