Apšvietimo sistemos parelėlės su šiuolaikine švietimo sistema

Ar galima įmanoma sujungti apšvietimo sistemas ir edukacinę sistemą. Šiandien gyvenam ne švietimo, bet išmaniųjų technologijų laikais. Paralelės tarp šviesos sistemos namuose ir švietimo sistemos mokyklose toks akivaizdus. 21-amžius priklauso išmaniosioms technologijoms. Jei vaikus mokyklos mokome ir motyvuojame išmaniosiomis technologijomis, tai namus apšviečiam tom pačiom technologijom. Vieni tokius švietimo sistemos pasikeitimus laiko žmogiškojo intelekto ir pastangų nuopoliu. Kas nutiks mums, jei technologijos valdys mūsų namus ir sąmonę. Ar išmintingoji žmonija išnyks? Reikia prisiminti, kad visi išradimai ir išmanios technologijos, tai genialios ir talentingos žmonijos darbo vaisius. Su lauku išradimai tik tobulėja. Išmanusis apšvietimas ir protingi namai tik pradžia. Kas toliau?

Mūsų buitis tampa tokia paprasta ir patogi. Mes lengvai generuojame komandas, o apšvietimo sistemos taupiai apšviečia mūsų namus. Sugrįžkime į mokyklas, kuriose mokoma išmaniųjų technologijų pagalba. Kompiuterizuotos klasės, virtualios knygos ir vadovėliai. Gal greit klasėse nereikės net tikrų mokytojų, tik skaitmeniniu būdu sugeneruotų hologramų. Ateitis priklauso išmanioms šveitimo ir apšvietimo sistemoms. Mąstantys apie ateitį neturėtų bijoti išmaniųjų permainų, nei namuose nei mokymo įstaigose. Į ateitį galime eiti tik paskui išmaniuosius kelrodžius. Nemanau, kad intelektualios programos pavers mus visiškai neveiksniais ir nemąstančiais. Jos tik sutaupys laiką, kurį galėsime skirti kitiems darbams ir kitoms veikloms.

Ar daug paralelių tarp išmanios apšvietimo sistemos ir šiuolaikinės mokymo sistemos? Jei važiuojat autobusu pastebėkit kiek keleivių rankose maigo išmaniuosius telefonus ir planšetes? Pamažu mes tampame išmania karta. Net ir vyresnio amžius keleiviai mokosi šių technologijų privalumų. Ateityje tikrai gyvensime protinguose namuose, kurie padės mums sutaupyti. Optimalūs ir išmanūs sprendimai sukurs patogią buitį, liks tik būtis. Ar egzistencinį nerimą išgydys fragmentuotos technologijos? Optimalia ir šviesiai kursime ateitį. Mokyklose vaikai kurs programinę įrangą, nes šioje srityje daugiausiai perspektyvų. Ar įsivaizduojat gyvenimą be elektros. Jei Tomas Alva Edisonas nebūtų išradęs elektros lemputės, taip toli nebūtume pažengę. Ir toliau gyventume apsišvietę žvakėmis, skaitydami spausdintą žodį.

Apšvietimo sistemos taip stipriai pažengę į priekį. Mes sunkiai vejamės, bet vejamės. Mūsų namuose vis daugiau išmanių prietaisų, kuriuos sujungia išmanios sistemos. Jei statome naujus namus, senas apšvietimo sistemas keičiame protingomis. Tokios sistemos žino kada išsijungti, kada išsijungti. Protinguose namuose visos komunalinės paslaugos išmaniai naudojamos ir valdomos. Taupūs sprendimai turi būti išmanūs. Jau mokykloje vertėtų mokyti vaikus kaip valdyti namų ūkį, kaip sujungti išmaniąsias technologijas į nedalomą visumą. Išmintingai vartojanti visuomenė prasideda nuo mūsų vaikų. Jei paruošime juos išmaniam ir apgalvotam gyvenimui, dėl ateities bijoti tikrai neteks.

Šokime 20 metų į priekį. Kaip apšvietimo sistemos ir išmanusis mokymas pakeitė pasaulio vaizdą. Ar gyvenimas toks integruotas ir robotiškas kaip rodo filmuose? Gal po 20 metų nejusime skirtumo tarp žmogiškos ir robotiškos būties? Mes gyvensime patogiai ir protingai ir galėsim toliau tobulinti pasaulio vaizdą. Prieš 20 mes rūpinomės aplinkos apsauga ir gamtos išteklių išsekimu. Po 20 metų šios problemos išmaniai išspręstos. Visas pasaulis gyvena valdomas išmaniųjų technologijų. Mes nepriklausomi nuo tų technologijų, bet patogiai ir protingai gyvenam dėl jų.Dar prieš 20 metų jaunoji karta mokėsi išmaniai, šiandien jų ištobulintos technologijos suteikė dar daugiau galimybių. Savaime susidedantys baldai, operacinės programos, kurios gali laisvai rinktis, turi pasąmonę ir geba jausti ir įsimylėti. Vienu metu tos operacinės formos neturėjo fizinio pavidalo, kūno, bet visai greitai apšvietimo ir švietimo sistemos dėka turinys įgaus formą.