Technologijos ir paskolos: kokia jų įtaka ieškantiems pigios paskolos?

Technologijos šiandien keičia mūsų gyvenimus taip greitai kaip niekada anksčiau. Pagalvokite: žmonijai prireikė tūkstančių metų, kad pagaliau atrastų ir sukurtų tokį dalyką kaip kompiuterius. O ir pirmieji kompiuteriai buvo tragiški. Bet dabar pagalvokite: per tūkstantį metų mes sukūrėme kompiuterį, bet per vos kelis dešimtmečius mes pradėjome visiškai naują technologijų epochą: kvantiniai kompiuteriai, išmanieji mobilieji telefonai, blockchain technologija… Praktiškai viskas šiandien yra vienokiame ar kitokiame lygmenyje skaitmenizuota. (Tai yra ant tiek nauja, kad net WordPress platforma nesugeba su to susitaikyta ir žodį „skaitmenizuota“ traktuoja kaip parašytą su klaida.)

Technologijos ir paskolos - įsiskolinusiems ir nemokamos

Pokyčių neišvengė ir paskolų rinka. Dabar pasidarė įprasta kalbėti apie vadinamą fintechą, kuris yra sudurtinis „finansų“ ir „technologijų“ žodis. Jis žymi persipynimą tarp finansų ir technologijų rinkos. Geriausiai tą atspindi jau minėta blockchain technologija, kurios dėka visas finansų valdymas ir paskolų išdavimas pasidarė visiškai kitoks nei iki tol.

Nepamirškime, kad ir greitos paskolos yra labai naujas išradimas. Dabar mes jau tai priimame kaip visiškai nusistovėjusį ir savaime suprantamą dalyką/paslaugą. Bet ar mes nepamirštame, kad greitos paskolos atsirado visai neseniai? Dar prieš ekonominę 2008-ųjų metų krizę Lietuvoje praktiškai neegzistavo tokie kreditoriai, kurie siūlyti greitas paskolas žmonėms. Bet dabar yra kitaip.

Greitos paskolos tapo įmanomos tik su technologijų tobulėjimu ir interneto atsiradimu ir išplitimu. Tai atvėrė daug galimybių ir kreditoriams, ir žmonėms, kurie nori skolintis. Kaip pavyzdį galima aprašyti atvejį, kai paskolos kreipiasi žmogus, turint įsipareigojimų (skolų, antstolių ir pan.): paskolos turintiems įsipareigojimų yra įmanomos tik skaitmeninių technologijų epochoje, kuomet apie žmogaus finansus įspūdį ir vertinimą galima susidaryti per kelias akimirkas. Prieš šių technologijų atsiradimą tai buvo neįmanoma, todėl kreditoriai (pagrinde bankai) net nesivargindami tiesiog atsisakydavo suteikti bet kokią paskolą įsiskolinimų turintiems asmenims. Tokio žmogaus finansų tikrinimas užtrukdavo per daug ilgai ir neatpirkdavo net to tikrinimo lėšų.

Bet dabar kompiuteriai, internetas, skaitmenizacija, algoritmai… Visų tokių technologijų ir elektroninės plėtros dėka galima iš karto susidaryti vaizdą apie žmogaus finansus ir jo galimybes gražinti kreditą. Todėl dabar yra suteikiamos paskolos ir turintiems įsipareigojimų, nes galima labai detaliai įsivertinti kiek įmanoma tam žmogui savo įsipareigojimus padengti.

Tai tik viena iš naujienų, kurias atnešė klientams technologinė plėtra ir elektronikos tobulinimas apskritai. Nemokamos paskolos yra dar viena tokia naujiena. Kuo daugiau informacijos yra skaitmenizuojama (nebūtinai blockchain technologijos dėka), tuo lengviau kreditoriams yra įsivertinti kliento gebėjimus paskolai gražinti individualiai. Tuo pačiu galima platesnei masei žmonių pasiūlyti įvairių paskolos formų, kurios padaro greitas paskolas ir skolinimąsi apskritai patrauklesnį ir prieinamesnį, nepridedant kreditoriui per daug rizikos, nes dabar kiekvienas atvejis gali būti įvertintas individualiai.

Taip atsirado paskolos įsiskolinusiems ir nemokamos paskolos: galite dėkoti technologijoms. Netolimoje ateityje galime tikėtis dar daugiau naujovių, kurios palengvins mūsų gyvenimus labai smarkiai.